Hyppää pääsisältöön

Suomen suurin golfyhteisö

GoGolf on paitsi monikanavainen golfmedia, myös 38 000 golfarin yhteisö.

Mikä on GoGolf

Gogolf on golfareiden perustama yhteisö, jonka ajatus on simppelisti luoda entistä parempia golfpalveluja golfareille. 

Haluamme tarjota parasta mahdollista golfia, oli kyse sitten golfmatkoista, tapahtumista tai peruskesäpäivästä golfkentällä. 

VISIO

Olla Suomen suosituin tapa harrastaa golfia

MISSIO

Tuottaa asiakkaan odotukset ylittäviä golfpalveluja

ARVOT

pelaajalähtöisyys, innovatiivisuus, rohkeus

Team GoGolf

@HANNIJOA

Haluaisitko näkyä 38 000 golfarille? Tarvitsetko huikean idean? Yhteistyökuviot – Hanni hoitaa!

Hanni Tyry / CEO
050382 3433 / hanni@gogolf.fi

@1SEBU

Sebu on GoGolfin oma in-house AD. Sebun tehtävänä on paitsi saada kaikki näyttämään törkeän hyvältä, niin myös vastata liiketoiminnallisista prosesseista.

Sebastian Solomon / AD-COO
0445719267 / sebu@gogolf.fi

@JUSSIMIETTINEN

Jussi on pitkänlinjan toimittaja, ja vastaa golfmaailman kuumimpien perunoiden uutisoinnista. Kaikki mielenkiintoiset juttuaiheet voi lähettää Jussille!

Jussi Miettinen / Päätoimittaja
0404122201 / jussi@gogolf.fi

@ANSKILIN

Anna vetää tapahtumia ja reissuja. Annan bongaa siis varmiten kentältä.

Anna Lindqvist / Projektipäällikkö
0407467637 / anna@gogolf.fi

@VESA_KP

Vesa kirjoittaa juttuja ja vetää GoGolfin kehitysprojekteja.

Vesa Keski-Pukkila / Senior Advisor
0503616761 / vesa@gogolf.fi

@JONNAVAARMALA

Jonna on GoGolfin myyntitykki. Hoitaa brändisi huomaamattomasti jokaisen golfarin mieleen.

Jonna Vaarmala / Asiakkuuspäällikkö
0440809442 / jonna@gogolf.fi

@KETTUTRAVEL

Paavo on GoGolfin hallitusammattilainen, joka sparraa aiheesta kuin aiheesta, tarvittaessa kellon ympäri.

Paavo Kettunen
paavo@gogolf.fi

@GOLFBLOGI

Aki kirjoittaa oman pelin kehittämisestä ja tarjoaa GoGolfareille hyödylliset treenivinkit sekä kattavia kenttä- ja tuotearvosteluita.

Aki Reinimäki / Oma peli
0407019666
aki.reinimaki@gmail.com

Suomen paras tiimi

.

Tapahtumat ja matkat

Markus "Mappe" Ervasti

Markus "Mappe" Ervasti vetää GoGolf Xperience yhtiötä, joka vastaa GoGolfin tapahtumapuolesta.

Mappe siirtyi GoGolfille Suomen PGA:lta, jossa hän vastasi mm. Finnish Tourin tapahtumista viimeiset viisi vuotta.

mappe@gogolf.fi 0405888522

Markku Luigi Nord

 Markku "Luigi" Nord vastaa maailman luokan golfmatkoista.

markku.nord@golfresepti.fi  0400188008

Jenni Viinikka

Valloittava Jenni Viinikka vastaa Luigin aisaparina golfmatkoista ja niiden tuotannosta

Jenni Viinikka 0405580753

jenni.viinikka@golfresepti.fi

Alexandra Alhonen

Alexandra vastaa matkapuolen prosesseista. Alexalla on vastaus kaikkiin kysymyksiin.

Alexandra Alhonen 0405544894

alexandra.alhonen@golfresepti.fi

GoGolf.fi

GoGolfin mediat

GoGolf.fi ravistelee, herättelee ja seuraa golfia tunteja laskematta. Olemme paikalla kaikkialla missä tapahtuu, usein kuvauskamojen kera. Tervetuloa mukaan!

GoGolfin mediaperheeseen kuuluu neljästi vuodessa ilmestyvä GoGolf-lehti, yli 200 tuhatta kävijää vuodessa tavoittava GoGolf.fi sekä GoGolfin supersuositut sosiaalisen median kanavat. 

GoGolf jäsenyys

GoGolfin jäseniä on jo lähes 40 000.  GoGolfin jäsenenet pelaavat Suomen ja Viron parhailla kentillä parhaaseen hintaan. Jäsenetuina mm. Viikon kenttä-diilit ja GoGolf Guide -edut sekä Hole In One-vakuutus. 

FB, Twitter, Instagram & Snapchat

GoGolfin Facebook-kanava kuhisee kuumimpia golfjuttuja, parhaita arvontoja ja vilkasta keskustelua mitä ikinä golfiin liittyykään. Twitterissä  @GoGolffi viihdyttää tweeteillään niin livekisastudioillaan kuin kuumimilla golfjuoruilla. Instagramissa GoGolf näkyy ja kuuluu siellä missä golfia pelataan.

Pääyhteistyökumppanit

@GoGolffi

GoGolfin toimituksen voit haastaa kisaan kuin kisaan. Saa meille tulla kahvillekin!

Posti- ja käyntiosoite:
Laivurinkatu 41,
00150 Helsinki
Y-tunnus: 2375690-0