Hyppää pääsisältöön

GoGolf Group

Mikä on GoGolf

Gogolf on golfareiden perustama yhteisö, jonka ajatus on simppelisti luoda entistä parempia golfpalveluja golfareille. 

Haluamme tarjota parasta mahdollista golfia, oli kyse sitten golfmatkoista, tapahtumista tai peruskesäpäivästä golfkentällä. 

VISIO

Olla Suomen suosituin tapa harrastaa golfia

MISSIO

Tuottaa asiakkaan odotukset ylittäviä golfpalveluja

ARVOT

pelaajalähtöisyys, innovatiivisuus, rohkeus

GoGolf konserni

GoGolf-konserni rakentuu näistä yrityksistä. 

Golfresepti tarjoaa parhaat golfmatkat

Golf Sky on taivaallisen hyvä golfvälinekauppa

GoGolf Xperience järjestää unohtumattomia elämyksiä golfkentillä

Kurk Golf on ensimmäinen GoGolf-kenttä, joka toimii koelaboratorionamme

 

GoGolf Mediat

GoGolf Media

GoGolf valittiin Suomen parhaaksi Golftoimitukseksi vuonna 2017

GoGolfin mediaperheeseen kuuluu neljästi vuodessa ilmestyvä GoGolf-lehti,

yli 300 tuhatta kävijää vuodessa tavoittava GoGolf.fi

sekä GoGolfin supersuositut sosiaalisen median kanavat. 

Lisäksi tavoitamme lukijamme uutiskirjeellä, jolla on yhteensä 42 000 tilaajaa

 

Suomen paras tiimi

.

Team GoGolf

Hanni Tyry

Hanni vastaa B2C myynnistä ja asiakkuuksista


Hanni Tyry / CEO
050382 3433 / hanni@gogolf.fi

Sebastian Solomon

Sebu on GoGolfin oma in-house AD. Sebun tehtävänä on paitsi saada kaikki näyttämään törkeän hyvältä, niin myös vastata liiketoiminnallisista prosesseista.

Sebastian Solomon / AD-COO
0445719267 / sebu@gogolf.fi

Jussi Miettinen

Jussi on pitkänlinjan toimittaja, ja vastaa golfmaailman kuumimpien perunoiden uutisoinnista. Kaikki mielenkiintoiset juttuaiheet voi lähettää Jussille!

Jussi Miettinen / Päätoimittaja
0404122201 / jussi@gogolf.fi

Anna Lindqvist

Anna vetää tapahtumia ja reissuja. Annan bongaa siis varmiten kentältä.

Anna Lindqvist / Projektipäällikkö
0407467637 / anna@gogolf.fi

Nikke Tyry

Nikke vastaa GoGolfon sosiaalisesta mediasta ja kirjoittaa kilpagolfista ja muista ajankohtaisista aiheista

Nikke Tyry / Toimittaja
045 311 72 75 / nikke@gogolf.fi

Jonna Vaarmala

Jonna vastaa asiakkuuksista ja mediamyynnistä

Jonna Vaarmala / Asiakkuuspäällikkö
0440809442 / jonna@gogolf.fi

Paavo Kettunen

Paavo on GoGolfin hallitusammattilainen, joka vastaa strategiasta ja uusista kehityshankkeista

Paavo Kettunen
paavo@gogolf.fi

Aki Reinimäki

Aki kirjoittaa oman pelin kehittämisestä ja tarjoaa GoGolfareille hyödylliset treenivinkit sekä kattavia kenttä- ja tuotearvosteluita.

Aki Reinimäki / Välineet, oma peli
aki@gogolf.fi

Mika Mäkinen

Mika Mäkinen vastaa tällä hetkellä Kurk golf projektista. 

Mika Mäkinen / Kehitysjohtaja
mika.makinen@gogolf.fi
044 577 4010

Petteri Patjas

Petteri Patjas vetää golfmatkoja ja kirjoittaa kenttäartikkeleita 

Petteri Patjas/ matka- ja kenttäartikkelit
petteri.patjas@gogolf.fi

Tuomas Tyry

Tuomas on kiertuevastaava ja hänet bongaa varmiten golfkentältä

Tuomas Tyry / kiertueet
tuomas@gogolf.fi

Pääyhteistyökumppanit